Krzesło metalowe czy z tworzywa?

Pexels / Pixabay

W dobrych sklepach meblowych można natrafić na wiele zaskakujących pozycji – mebli, które z pewnością zasługują na to, by mieć je w swojej jadalni, kuchni czy salonie. Wśród nich znajdziemy na przykład wyroby na metalowym stelażu, albo te wykonane w całości lub części z tworzywa sztucznego. Są trwałe, ponadczasowe i mają ciekawe formy – które z nich będą lepsze do współczesnego wnętrza.

Krzesła metalowe – kiedy się sprawdzą?

Krzesła do jadalni powinny być lekkie, łatwe w przesuwaniu, czy zatem meble wykonane z metalu będą odpowiadać tym wyobrażeniom? Bardzo często z metalu wykonany jest jedynie ich stelaż – na cienkich, ale solidnych nóżkach, zaś siedzisko i oparcie to już bardzo lekkie łączenia różnych materiałów. Można spotkać także eleganckie, ponadczasowe meble ze stelażem rurkowym, solidne, ale jednocześnie lekkie, i w dodatku świetnie współgrające z innymi chromowanymi czy polerowanymi elementami metalowymi stanowiącymi ozdobę kuchni czy jadalni. Metalowe krzesła są idealne, gdy szukasz czegoś na długie lata, praktycznie niezniszczalnego.

Krzesła z tworzywa sztucznego – hit czy kit?

Leciutkie i bardzo fantazyjne krzesła w różnych kolorach to ciekawe propozycje z tworzyw sztucznych. Cechują się przede wszystkim lekkością, ale mają też spory udźwig, gdyż wykonano je ze specjalnych wzmocnionych mieszanek. Takie krzesła łatwo wyczyścić, przenosić, sztaplować, ale przede wszystkim – trudno zniszczyć! Są idealne w mieszkaniach wykończonych w stylu nowoczesnym, szczególnie tych, gdzie przy pomocy krzesła gospodarz pragnie wnieść trochę kontrastowego koloru do aranżacji. Krzesła kuchenne z tworzyw sztucznych są też idealne wszędzie tam, gdzie wystrój wnętrza zmusza do zastanowienia się, czy drewno lub metal będą pasowały. Jeśli odpowiedź nie jest jednoznaczna – wybierz krzesła z tworzywa o odpowiednim kolorze, kształcie i lekkości. Zobaczysz, jak bardzo są ponadczasowe i piękne, szczególnie że z tworzyw można wykonywać naprawdę fantazyjne kształty oparć czy podłokietników. A do tego – są bardzo tanie!