Jakie krzesła do jadalni wybrać?

Ernest_Roy / Pixabay

Umeblowanie jadalni nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze, każdemu z nas zależy na funkcjonalnej przestrzeni, a po drugie każdemu zależy również na indywidualnym stylu oraz możliwości wpisywania się w aktualnie panujące trendy. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie krzesła do jadalni, sprawdź kilka naszych propozycji i dowiedz się, jakie modela pasują do poszczególnych stylów.

Jakie krzesła do jadalni pasują do danego stylu i po czym poznać, że to właśnie ten model. Sprawdź idealne propozycje dla stylu skandynawskiego, industrialnego, retro, nowoczesnego oraz glamour i znajdź inspirację, która pozwoli ci na stworzenie niebanalnego wnętrza w swoim własnym domu.

Styl jadalni, a idealnie dobrane krzesła

Styl skandynawski charakteryzuje się dużą prostotą, jeszcze większą funkcjonalnością oraz bardzo dużą naturalnością. Dokładnie na takie krzesła powinieneś postawić. Doskonale sprawdzą się tutaj drewniane modele w jasnym kolorze. Dodatkowo możesz pozwolić sobie na materiałowe siedzisko. Pamiętaj jednak, aby jego kolor był stonowany – doskonale sprawdzają się tutaj wszelkie pudrowe odcienie.

Styl industrialny i meble przypominające stare hale produkcyjne – czy również takie krzesła są strzałem w dziesiątkę w takiej jadalni. Zdecydowanie! Poszukaj modelu wykonanych z metalu o nieco postarzanym wyglądzie. Postaw na ciemne kolory – czerń, ciemne odcienie szarości bądź przybrudzony niebieski, czy przybrudzona zieleń. To wszystko to całkiem niezły wybór.

Styl retro potrzebuje ozdobnych, kolorowych form. Tutaj możliwości są dwie. Z jednej strony możesz postawić na krzesła wykonane z ciemnego drewna z kolorowym obiciem bądź metalowe ramy, które swoim kształtem nawiązują do drugiej połowy XX wieku. To wszystko jest styl retro, a od ciebie zależy jak do niego podejdziesz.

Styl nowoczesny zawsze lubił lekkie, futurystyczne formy. Jego charakter doskonale oddają krzesła transparentne.

Styl glamour to bardzo szerokie pole do popisu. Pomyśl o wysokich, welurowych krzesłach, np. w kolorze butelkowej zieleni. Jeśli nie, dobrą opcją są również modele o pikowanym pokryciu.