Firma wywożące odpady komunalne

manfredrichter / Pixabay

Planujesz remont gruntowny remont mieszkania, chcesz odświeżyć wnętrze swojego domu, jednak martwi Cię to jak sobie poradzić z powstałymi odpadami. Podczas remontu pozostaje duża ilość gruzu, resztki farby, zerwana podłoga, zużyte akcesoria, meble, sprzęty RTV. Tego rodzaju odpady nie można wyrzucić do śmietnika, wymagają one odpowiedniej utylizacji. Na rynku możemy znaleźć firm oferujących legalny wywóz gruzu Kraków. Warto wybrać solidną i rzetelną firmą, oferują tego typu usługi. Firmy z tej branży zapewniają kontenery na gruz. Poza wywozem gruzu często możemy liczyć na dodatkowe usługi związane z wywozem np. ziemi, gałęzi. W zależności od tego, jak duży zakres prac obejmuje remont naszego mieszkanie, możemy wybrać, jakie rozmiar kontenera będzie nam potrzebny. Najczęściej wybierane są kontenery na gruz Kraków uniwersalna o wymiarach ok 7m3.

Co poza gruzem można wywieść

Firmy zajmujące się wywozem odpadów komunalnych oferują nie tylko wywóz gruzu Kraków, ale również inne wszelkiego rodzaju śmieci, materiałów izolacyjnych np. wełny mineralnej, styropianu. Podczas remontu często pozbywamy się mebli, nie zawsze są one w dobrym w stanie, aby móc je sprzedać, w takim przypadku również taka firma może zająć się wywozem takich rzeczy o sporych gabarytach. Często w naszych piwnicach gromadzone są przez lata wszelkiego rodzaju graty. W przypadku remontu mieszkania warto przejrzeć naszą piwnicę, czy mamy tam jakieś stare zużyte rzeczy, których chcemy się pozbyć, ale przedtem nie mieliśmy pomysłu co z nimi zrobić. Ceny za wywóz kontenera z odpadami zaczynają się od ok. 200 złotych, zależy od wielkości takiego kontenera. Na cenę ma wpływ lokalizacji oraz rodzaj odpadów.

Dodatkowe usługi poza kontenerami na gruz

Standardowo kontenery na gruz możemy wynająć na okres od 3 do 7 dni, zależy jakiego rozmiaru jest kontener. Im mniejszy kontener tym jest wypożyczany na krótszy okres. Poza wynajmem kontenera i bieżącym wypełnianiem go odpadami przez określony czas jest również możliwość zamówienia kontenera i załadowanie go na poczekaniu. Osoba, która zamawia taki kontener, ma najczęściej 30 – 60 minut na jego załadowanie. Takie rozwiązanie przydaje się w miejscach, gdzie nie można postawić na kilka dni kontenera, ponieważ np. zastawia pas ruchu.Kierowca zdejmuje kontener i czeka na jego wypełnienie. Taka usługa nie różni się cenowo od standardowego wypożyczenia. Wynajem takiego kontenera to szybko i legalny sposób na pozbycie się dużej ilość odpadów budowlanych powstałych podczas remontu.