Czy trzeba badać szczelność budynków? Badanie szczelności powietrznej budynku – docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania

pasja1000 / Pixabay

Osoby, które zamierzają kupić dom jednorodzinny na pewno powinny wziąć pod uwagę wiele czynników. Takim z najważniejszych jest badanie szczelności budynku. Jest to bardzo ważna czynność, zwłaszcza jeśli ktoś ma małe dzieci. Możemy dzięki temu zapobiec różnym przeciekom i innym awariom. Przez nieszczelność możemy doprowadzić do szybszego zniszczenia wnętrza domu. Może pojawić się wilgoć, grzyb i wiele innych szkodliwych substancji. Warto zaznaczyć, że jeśli ktoś wybudował dom to najważniejszym krokiem jest badanie szczelności powietrznej. Jest to główny element jeśli chcemy odebrać dom.

 

Gdy okaże się, że mamy nieszczelny budynek to warto zainwestować w docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania. Jest to bardzo znana i coraz bardziej popularna Metoda ocieplenia. Stropodach wentylowany jest materiałem ocieplającym, który pozostawia wolną przestrzeń w celu swobodnego dopływu powietrza. Warto przed skorzystaniem z takiej metody zasięgnąć opinii fachowców. Lepiej nie wykonywać tego samemu. Warto także zorientować się jak gruba warstwa tego materiału będzie potrzebna do docieplenia stropodachu.