Racibórz – historyczna stolica Górnego Śląska

nhamoinet / Pixabay

Racibórz i Opole to dwie historyczne stolice Górnego Śląska. W naszej historii zapisały się wielkimi literami, lecz ważne są dla nas do dziś.

W Raciborzu po dziś dzień zachowało się wiele wspaniałych zabytków. Z tego też powodu, miasto to stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników historii. Pierwsze wzmianki o tym wyjątkowym mieście pojawiły się już zapiskach Galla Anonima w XII w.

Od tamtej pory, miasto kwitło i rozwijało się w różnym tempie. Dziś jest prawdziwą perełką historyczną, pełną wspaniałych zabytków i architektury. Warto zwiedzić to miasto, zdecydować się na pokoje do wynajęcia racibórz i przez kilka dni podziwiać nie tylko dawne zabytki, ale także ciekawe atrakcje, które miasto oferuje zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Racibórz był pierwszym miastem w Polsce i Europie, które otrzymało certyfikat Zarządzania Systemem Środowiskowym, co widać na każdym kroku, bowiem miasto jest czyste, zadbane, pełne skwerów, parków i zieleni. Także mieszkańcy decydują się pozostać w mieście. Swoje nowe mieszkania kupują, bądź wybierają pokoje do wynajęcia racibórz. Bowiem miłość, jaką darzą swoje miasto zobowiązuje do życia w nim, a sprzyjające ku temu warunki tylko jeszcze bardziej zachęcają, by mieszkać w Raciborzu.