Dobre nawyki

Meditations / Pixabay

Rozpoczynając nie do końca równą walkę z nadprogramowymi kilogramami sięgamy po różnorodne diety. Wymuszają one na nas przede wszystkim ograniczenie przyjmowania kalorii wraz z posiłkami. Dzięki ich stosowaniu często nabieramy po prostu zdrowych nawyków żywieniowych i po zakończeniu diety nadal je stosujemy.

Jednym z takich nawyków może być sprawdzanie jaka jest kaloryczność produktów spożywczych nabywanych przez nas w sklepach. Tutaj z pomocą przychodzą nam producenci, którzy obecnie mają obowiązek umieszczać na swoich artykułach tabele kalorii z procentową i liczbową zawartością białek, węglowodanów i tłuszczy. Jednak, nie tylko tabela, mówiąca o tym ile jest kcal rzuca się nam wtedy w oczy. Czytamy wówczas także skład, co sprawia, że częściej odrzucamy te artykuły, w których jest mnóstwo niezbyt korzystnej dla naszego zdrowia chemii, czyli wszelkiego rodzaju sztuczne barwniki, konserwanty, polepszacze smaku. Również sieć internetowa obfituje w strony, na których możemy odczytać kaloryczność produktów spożywczych. Znajduje się tam też ta żywność, której liczby dostarczanych kalorii nie możemy sprawdzić w sklepie, jak np. owoce czy warzywa.
Warto dbać o to, by nasze codzienne posiłki były zdrowe odpowiednio zbilansowane i zaspokajały indywidualne zapotrzebowanie energetyczne. Prawidłowa dieta zapewnić nam może sukcesy w pracy, a także długie życie pozbawione chorób cywilizacyjnych jak np. cukrzyca.